17.05.2024 Uudised

Turismiettevõtjad noppisid häid mõtteid külalislahkuse seminarilt

15. mail kogunesid piirkonna turismiettevõtjad Raplas Kultuuriklubis BAAS seminaril "Külaline ja vastuvõtja - ikkagi inimesed!". Seminaril kogusime teadmisi-oskusi kommunikatsiooni ja külalislahkuse vallas.

PhD Kadri Ugur selgitas läbi praktiliste näidete, millest algab suhtlus, kuidas kliendiga suhet hoida ning et valik mitte suhelda on siiski suhtlemine. Samuti õppisime seda, kuidas ka ettevõtte valitud ruumikujundus ning tehnoloogilised lahendused on osa kliendisuhtlusest.

BAAS Kultuuriklubi ning Särin Festivali üks asutajatest Maili Metssalu jagas meiega BAASi südamlikku saamislugu ja Särina telgitaguseid. Inspireerivas ettekandes kuulsime vabatahtlike kaasamise ning erinevate põlvkondade vahel sildade loomise kohta, mis on Särina festivali toimkonnal erakordselt hästi õnnestunud.

Pärastlõunal saime end proovile panna improviseerimismängudes, mille viis meiega läbi Maarius Pärn Improteater Impeeriumist. Läbi mängude tõi Maarius oskuslikult välja suhtlemise peened nüansid ning tuletas meile meelde, et suhtlussituatsioonis on alati mitu osapoolt, igaüks oma eripärade ja arusaamadega.

Meie DMO analüüsi- ja kommunikatsioonijuht Anneliis Jool jagas ettevõtjatele infot uue puhkaeestis.ee veebi kohta. Ta selgitas põhjused, miks peaks ettevõte oma profiili turismiveebi üles seadma ning mida silmas pidada, et see profiil saaks turistile pilkupüüdev ja küllakutsuv. Lisaks õppisime tänu Anneliisi ettekandele paremini tundma ReviewPro klienditagasiside tööriista ning vahetasime kogemusi, kuidas hästi korraldada klientidelt tagasiside küsimist. Tuletasime ka meelde, et tagasisidele tasub alati vastata ning tutvusime piirkonna kõrgeima tagasisideskooriga ettevõtete nimekirjaga.

Päeva lõpetasime kultuurielamusega Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses. Keskuse tegemisi ja käimasolevat näitust tutvustas meile Riin Pallon. Nii mõnegi osaleja jaoks oli keskus uus põnev avastus ning mitmed meist lahkusid plaanidega uuesti tulla.

Koolituse materjalid leiad SIIT.

Lisainfo:

Anni Vahter
Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO arendus- ja turundusspetsialist Raplamaal

Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus
Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO
Tallinna mnt 12, Rapla  
Tel +372 5553 6776
E-post: anni@raek.ee

Loe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri