25.04.2024 Uudised

Kestlikkuse teemapäev Raplamaal tõi kokku piirkonna turismiettevõtjad

Tohi Distillery Külastuskeskuses toimus 23. aprillil põnev ja inspireeriv kestlikkuse teemapäev, mis viis piirkonna turismiettevõtjad rännakule läbi maitsvate kogemuste ja keskkonnasõbralike praktikate.

Hommikupoolikul külastati päikeseenergial töötavat jäätisevabrikut Jäämari, kus Kaili ja Virgo Tuul tutvustasid osalejatele puhtast toorainest valmistatava taimse käsitööjäätise tootmisprotsessi. Jäämari on eeskujuks tellimuspõhisele tootmisele, mis vähendab raiskamist ja suuri laovarusid.

Tohisoo mõisa ajaloolises viinaköögis asuva kaasaegse džinnivabriku lugu ja arendusplaane tutvustas Priit Palk, kelle järjekindlus džinnide maailma avastamises on pretsedenditu.

Päeva teises pooles kuulati sisukaid ja põnevaid esitlusi. Keskkonnakonsultant ja Rohelise Võtme projektijuht Liina Värs rääkis keskkonnajuhtimisest, kestlikest praktikatest Rohelise Võtme näitel. Harju-, Rapla- ja Läänemaa DMO analüüsi- ja kommunikatsioonijuht Anneliis Jool rääkis teemal „Kuidas me kestlikkusega läbi DMO tegeleme“ ja tõi esile kestlikke reisielamusi, millele tootearenduses keskenduda.  

Elustiilirestorani Ööbiku gastronoomiatalu omanik ja tippkokk Ants Uustalu rõhutas oma esitluses meeskonna hoidmise osatähtsust ja tõi esile, et kestlikkust saab pidada ainult hea planeerimise ja ettenägelikkusega. 

Kestlikkuse teemapäev tõi kokku Harju-, Rapla- ja Läänemaa piirkonna turismiettevõtjad ja pakkus inspiratsiooni ning võrgustumise võimalusi.  

Kestlikkuse teemapäeva ettekanded leiad SIIT.

 

Lisainfo:

Karmen Paju
Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO
Sirge 2, 10618 Tallinn  
Tel +372 506 3770
E-post: karmen@heak.ee

 


Loe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri