29.11.2021 Uudised

Valmib külastajateekonna uuring

Sihtkohtade koostööprojekti „Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna piirkonna turismiarendus“ raames alustas SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) koostööd hankepartneri Tartu Ülikooliga. Tegevuste tulemusena valmib 2022. aasta märtsi lõpuks piirkonna klienditeekonna uuring, mille eesmärk on selgitada välja tootearendust vajavad kitsaskohad ja teha ettepanekud klienditeekonna parendamiseks. Uute arengute kavandamisel on oluline on mõista kogemust, mille osaliseks on klient saanud.

Projektitegevuste üldine eesmärk on Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna külastaja vajadustele vastavate turismitoodete ja -teenuste arendus Eesti kui turismisihtkoha brändi kolmest sõnumistrateegiast lähtuvalt (loodus, kultuur ja toit), piirkonna eristumine, jätkusuutliku turismi põhimõtete rakendamine, koostöövõrgustike arendus ja rahvusvahelise konkurentsivõime kasvatamine.

Eeltööna koostas Tartu Ülikooli Pärnu kolledži meeskond sihtkohtade olemasolevate andmete põhjal ülevaate nii statistikast kui varasematest uuringutest, kus ajaliselt võeti vaatluse alla viimase viie aasta andmed. Välja toodi olulisemad statistilised näitajad nii Eesti kui Harju-, Lääne- ja Raplamaa piirkonna kohta, millele piirkonna külastajate määratlemisel tugineda. Lõplikku lihvi on saamas intervjuu küsimused piirkonna külalise külastuskogemuse kaardistamiseks. HEAKi juhataja Hannes Ojangu sõnul joonistuvad uuringust välja piirkonna majakad, mida teatakse ja rohkem külastatakse. Kahtlemata väljendub turismiettevõtjate huvi selles, et külastajad jääksid piirkonda võimalikult kauaks.

Koostööprojekti rahastatakse läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. 

Lisainfo:

Karmen Paju

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna
sihtkohtade koostööprojekti juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
www.heak.ee

Loe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri