21.10.2021 Uudised

Turvaliste turismiettevõtete parimad näited Haapsalus ja Läänemaal

19.–20. oktoobril toimus turismiettevõtjate õppereis Haapsallu ja Läänemaale, kus tutvuti ettevõtetega, kes juba liitunud tarbijamärgisega „Siin on turvaline“. Õppereisi eesmärk oli tutvuda turvaliste ettevõtete parimate praktikatega, vahetada kogemusi ja julgustada veel liitumata ettevõtteid märgisega liituma.

Õppereisil külastati erinevaid turismiobjekte: Haapsalu turismiinfokeskus, Haapsalu piiskopilinnus, Iloni Imedemaa, Raudtee- ja sidemuuseum, Hapsal Dietrich, ÖÖD Hötels Rooslepa, Puise Nina Külalistemaja, Hestia Hotel Haapsalu Spa. Eesti ornitoloogi ja loodusgiidi Tarvo Valkeri juhendamisel heideti põgus pilk ka piirkonna loodusturismi pakkumisele, tutvuti Altmõisa matkarajaga ja veenduti, et loodusturismi pärusmaa on looduse mitmekesisuse tutvustamine keskkonda säästval moel.

Arvestades, et Covid-19 kriis on põhjalikult muutnud külastajate käitumise suundumusi, on turismisektori taastumiseks ülioluline mõelda, kuidas nutikalt tegutseda ja uutes oludes teadlikke reisijaid kaasata. Märgise „Siin on turvaline“ eesmärk on suurendada külastaja usaldust turismiteenuste pakkujate vastu, samas on nutikas kasutada turvalisust turundusargumendina. Märgise kasutamisega võtab teenusepakkuja avaliku vastutuse järgida kõiki Eesti Vabariigis COVID-19 leviku takistamiseks kehtivaid nõudeid, et tagada nii teenusepakkuja töötajate kui ka klientide turvalisus. Kuna märgise annab välja piirkonda esindav turismiarendamise ühendus, võivad sildid üle Eesti visuaalselt erineda, sõnum nendel on aga ühtne: „Siin on turvaline“ või „Covid-19 Safe & Clean“.

Õppereisil osales kokku 26 inimest, kelle hulgas oli majutus-ja toitlustusteenuse pakkujaid, reisikorraldajaid, turismiatraktsioonide ja sihtkohtade esindajaid. Õppereisil osalenute tagasiside oli väga positiivne, väärtustati teadlikkuse tõstmist ja leiti, et turvalise teenuse pakkumine peaks olema iga turismiettevõtja sihikindel ja loomupärane tegevus. Õppereisi rahastati läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. 

Lisainfo:

Karmen Paju

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna
sihtkohtade koostööprojekti juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
www.heak.ee

Loe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri