12.02.2024 Uudised

Turismimessil Tourest jagati auhindu

8.-10. veebruarini toimus Eesti Näituste messikeskuses 31. rahvusvaheline turismimess Tourest 2024, kus turismiettevõtjad ja sihtkohad pakkusid inspiratsiooni ning ideid tulevaste reiside planeerimiseks. Tänavu esitles turismimessil oma tooteid ja teenuseid 413 eksponenti 26 riigist, külastajate arv oli 20 947 (58% piletiga ja 42% kutsetega), messipinna suurus ületas 10 000 ruutmeetrit. Külastajatele olid traditsiooniliselt avatud temaatilised hallid nagu siseturismile pühendatud Puhka Eestis, rahvusvaheline Global Village ning toiduelamusi pakkuv Elamuste ja maitsete hall. Esmakordselt avati messil ka uuendusliku kauplamisalana Pööningubasaar, mis tõi külastajateni käsitöökaubad. Tänavu oli kõigil huvilistel võimalus külastada EKA muinsuskaitse kunstikohvikut messikeskuse Sinises baaris, kus korraldati töötube ja sai kuulata põnevaid ettekandeid.

Selgusid turismiauhindade võitjad

Turismimessi peakorraldaja Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit (ETFL) tunnustas Touresti avamise raames aasta turismiobjekti tiitliga Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumit. Statuudi kohaselt antakse aasta turismiobjekti auhind välja turismialal tegutsevale ettevõttele, mida iseloomustavad üldine tuntus, klientide laitmatu teenindamine, klientide turvalisus, teenuse või toote keskkonnasõbralikkus, uudsus, originaalsus ja hea turustamine.

Aasta turismiedendajaks valiti Eesti mootorispordi muuseumi MOMU looja ja objekti suurepärane giid ning arhitektuuripärandi Ellamaa Elektrijaama renoveerija Arno SillatAasta turismiedendaja auhind antakse ettevõtmisele või inimesele, kes on oma tegevusega oluliselt mõjutanud Eesti turismimajanduse arengut, tegeledes otseselt turismialase ettevõtlusega või turismialase pedagoogilise tööga, omades tuntust ja autoriteeti turismiringkondades ning laitmatut reputatsiooni, tegeledes uute projektide eduka käivitamise ja arendamisega.

Teist korda ETFLi ajaloos anti välja elutöö tunnustuse auhind, mille pälvis Nordic Hotel Forumi tegevjuht Feliks Mägus, kelle 35-aastane turmisalase juhtivtöö staaž on olnud Eesti turismi edendamises märkimisväärse tähtsusega.  

Lisaks korraldas ETFL koostöös Visit Estonia ja AirBalticuga B2B äriseminari, mille raames kutsuti Eestit külastama ligi 50 välismaist reisikorraldajat, kellele tutvustati Eestit kui atraktiivset ja mitmekülgset sihtkohta.  

Harju-, Rapla- ja Läänemaa koostööpiirkonnast olid kogu maakonda tutvustava väljapanekuga Tourestil esindatud Läänemaa ja Raplamaa. Harjumaa puhkusevõimaluste kohta said huvilised infot Tallinna, Lahemaa, Lääne-Harju valla, Prangli, Aegna ja Eesti Loodusturismi Ühingu väljapanekutelt.  Täiendav info: 

Karmen Paju

Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO
Sirge 2, 10618 Tallinn  
e-post: karmen@heak.ee


Loe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri