24.05.2024 Uudised

Strateegia akadeemia: Kuidas kujundada turismipoliitikat tulevikku vaatavalt?

Seekordses Strateegia akadeemia saates räägime tuleviku kavandamisest turismipoliitika kujundamisel. Arutame, miks riigi tasandil on sageli pikka vaadet keeruline luua ning milliseid oskusi ja võimekusi on vaja, et poliitikat ettevaatavalt teha. Saame teada, mille poolest erineb tavapärane strateegiline planeerimine tuleviku kavandamisest, millal tulevikeseiret kasutada ning miks just selline lähenemine toetab teadmistepõhist otsustamist ja vähendab sulgumist silotornidesse. Teema üle arutavad Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi turismi valdkonnajuht Külli Kraner ning tulevikeseire ekspert ja TalTechi tööstusdoktorant Johanna Vallistu, saatejuht on Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teadmusjuhtimise valdkonna juht Külliki Tafel-Viia.

Saatest saame teada, millised nipid aitavad näha uusi tulevikke ning milliseid mõttemustreid on juba murtud turismi pika vaate loomisel. Arutame sedagi, miks ei pea tulevikku vaatama alati läbi futuristlike prillide ning miks on teinekord mõistlik lähtuda hoopis "kasutatud" tulevikest. Uurime, milliseid käitumuslikke praktikaid tulevikeseire kasutamine turismivaldkonna erinevates osapooltes on toonud ning kuidas koosloome muuta sõnakõlksust päristegevuseks. Kuidas kaasata selliselt, et osapooled tunneks end ka päriselt kaasatuna, aga samas tagada, et visioon ei oleks ühegi huvigrupi nägu?

Keda peaks kõnetama turismi visioon Eestist kui moodsast kodust metsiku tagaaiaga, mida see täpsemalt tähendab ning mis on üldse kõige suurem ambitsioon, mida soovitakse saavutada? Saame teada, kas on leitud üles ka mõni uus Eesti erilisus, millega maailmas silma paista, mida kätkeb endas taotlus olla parim paik elamiseks ja töötamiseks, kuidas saada Põhja- ja Baltimaade piirkonna juhtivaks üritus- ja äriturismi sihtkohaks ning kas Eesti ülepea näeb end Põhja- või Baltimaana või hoopis kellegi kolmandana. Saatekülalised selgitavad ka, miks on viimane aeg tagasihoidlikkusest lahti saada ning miks peaks iga eestlane olema turismi saadik.

Saatekülaliste lugemissoovitus:

Lisainfo: Külliki Tafel-Viia, teadmusjuhtimise valdkonna juht, strateegiaosakond, kylliki.tafel-viia@mkm.eeLoe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri