31.10.2022 Uudised

Sihtkohamudeli tutvumisvisiit Taani

24.-27. oktoobril toimus EASi ja KredExi ühendasutuse turismiosakonna poolt korraldatud õppereis Taani. Õppereisi eesmärk oli tutvuda DMO (destination management organisation) toimimismudelitega. Arvestades, et üks sihtkoha haldamise edukamatest meetoditest on selle strateegiline juhtimine läbi turismisihtkoha arendusorganisatsioonide, oli reisiprogrammis arvukalt kohtumisi mitmete Taani piirkondlike sihtkohtade esindajatega. Kuulati esitlusi, peeti sisukaid arutelusid ja külastati erinevaid turismiobjekte. Programmis olid kohtumised Taani lõunaranniku DMO, Taani pealinnaregiooni turismiorganisatsiooni “Imeline Kopenhaagen”, Taani piirkondlikke sihtkohti ühendava katusorganisatsiooni, riikliku turismiorganisatsiooni Visit Denmark ja Taani Jalgrattaturismi Ühingu juhtidega. Täiendavalt külastati mitmeid Taani lõunaranniku piirkonna turismiobjekte:

Taani lossikeskus Vordingborgis – pakub interaktiivsete lugude kaudu teavet kõigi Taani ajalooliste losside kohta. Kuigi Vordingborgi kindlusest on säilinud väga vähe, on tegemist ajaloolise paiga turismiatraktsioonina väärindamise suurepärase näitega.
Faxe Geomuuseum – korallrahu piirkond, kus kunagi ujusid saaki otsides ringi krokodillid ja haid. Näitusel äratatakse ajalooks saanud ala kaunite annimatsioonidega taas ellu. Geomuuseumi lähedal asub hiiglasliku paekivikarjääri vaateplatvorm, karjäärist on kujunenud fossiiljahi võimalust pakkuv turismimagnet.
Stevnsi Panga külastuskeskus – Stevnsi Pank kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse, jutustades lugu suurest massilisest loomaliikide, sh dinosauruste väljasuremisest 66 miljonit aastat tagasi. Külastajad saavad põnevat lugu kogeda interaktiivse esitlustehnika vahendusel. Külastuskeskuses saab näha hiiglaslikku ekspositsiooni osaks kujundatud ehtsat lubjakiviplokki.

Õppereisil osales 20 turismivaldkonna asjatundjat. Eestist oli esindatud seitse DMO pilootpiirkonda: Tallinn,  Harju-, Rapla-, Läänemaa, Lääne- ja Ida-Virumaa, Kesk-Eesti, Lõuna-Eesti, Pärnu ja saared. Kaasatud olid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning EASi ja KredExi ühendasutuse turismiosakonna esindajad. Delegatsiooni saatis Taani ettevõtja Filip Dalthur Rasmussen, kes on Eesti-Taani sidemete arendamisega tegelenud üle 20 aasta. 2019. aastal sai temast kodulinnas Vordingborgis ametlikult Eesti aukonsul, keda nimetatakse üheks entusiastlikumaks Eesti asja ajajaks maailmas.

Osalejate hinnangul oli õppereis arendav ja inspireeriv ning toetas arusaamu, et turismi riiklik ja sihtkohtade piirkondlik koordineerimine toimub paralleelselt, moodustades koostöövõrgustiku, mille eestvedajateks on nii selleks määratud riigiasutused, kohalikud omavalitsused või nende volitatud organisatsioonid. 

Lisainfo:

Karmen Paju

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna
sihtkohtade koostööprojekti juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
www.heak.ee

Loe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri