03.04.2024 Uudised

Mudaravi ja luikede tants

"Mudaravi ja luikede tants“ ehk avastades Haapsalut Hongkongi külaliste pilgu läbi.

Eesti on imeline riik, mis pakub kaugematele külalistele ainulaadset kogemust. Hongkongi külalised reisiblogija Edward Tan ja haridusturismi edendaja Nancy Chui, kes lihavõttepühade ajal Eestit külastasid, said kogeda maalilist loodust, rikkalikku ajalugu ja külalislahket kultuuri. Nende reisi tipphetk oli ühepäevane külastus Haapsallu, võluvasse kuurortlinna Läänemaal.

Haapsalu külastuse ajal said nad maitsta värsket kasemahla, mis pakkus neile ainulaadse ja meeldejääva elamuse. Eriti vaimustunud olid nad Promenaadi vaadetest. Samuti köitis neid Haapsalu rikas ajalugu ja seos kuulsa heliloojaga Pjotr Tšaikovskiga. Loomulikult olid nad huvitatud ka Haapsalu kuulsast mudaravist, millest nad varemalt ei olnud kuulnud. Peale jalutuskäiku suundusime Wiigi kohvikusse, kus nautisime gurmeetoitu ja väga head teenindust imekauni vaate taustal. See oli ideaalne koht lõõgastumiseks ja Eesti maitsete nautimiseks. 

Teekonnal Haapsalust tagasi Tallinna haaras meid imeline vaatepilt: metskits, kes oli kui muinasjutust välja astunud ja elektripostil pesitsev toonekurepaar, kes justkui oma olekuga soovis õnnistusi teele kaasa meie külalistele ja ütlesid et ootavad neid tagasi külla.

See lühike peatumine Haapsalus jättis Hongkongi külalistele sügava mulje ja pani neid soovima siia kindlasti tagasi tulla. Nad hindasid linna ainulaadset atmosfääri, külalislahkust ja rikkalikke pakkumisi. Haapsalu on tõeline pärl Eesti turismikaardil, mis pakub igaühele midagi erilist. 

Julgustagem oma külalisi avastama Eesti ainulaadseid väärtusi! Õpetage neile paar sõna eesti keelt ja jagage neile oma lugusid nii kultuurist kui traditsioonidest. Kutsuge nad osa saama ja kogema meie omapära, siis see jääb neile kindlasti kauaks meelde. Eesti on fantastiline riik ja meil Läänemaal on palju pakkuda.

Lisainfo: 

Ivika Uusmaa
Turismijuht
SA Läänemaa 

Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO
Arendusjuht Läänemaal (kultuur, loodus, kestlikkus)
+372 58508990
ivika@visithaapsalu.com

Loe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri