11.05.2022 Uudised

Ligipääsetavus kui oluline osa turismiäris

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna sihtkohtade arendamise koostööprojekti raames toimus 9. mail koostöös Turundusproff OÜga turismiettevõtjate inspiratsiooniseminar teemal „Ligipääsetavus kui oluline osa turismiäris“. Avasõnad ütles Turundusproff OÜ tegevjuht ja seminari moderaator Anu-Mall Naarits.

Paneeldiskussiooni formaadis toimunud seminaril arutleti põhjalikult, kuidas külastada huviväärsusi, kui ligipääsetavus on piiratud. Samuti uuriti, kas ligipääsetavuse info maht ja kättesaadavus rahuldab täna kõiki sihtgruppe ning kuidas sujub koostöö kohalike omavalitsuste ja ettevõtjate vahel. Osalejad tõdesid, et turismi mitmekesisesse ökosüsteemi kuuluvad erinevad valdkonnad, nt transport, majutus, toit, kultuur, loodus jms. Kohalik omavalitsus on sihtkohtade arenguprotsessis üks osapool. Tõdeti, et oluline on ettevõtja oskus kuulata, mida külastaja räägib, sest ligipääsetavuse parandamise peamiseks eelduseks on soov ja tahe märgata ning mõista erivajadusega inimesi. Erivajadused on pidevalt meie ümber – alustades näiteks nähtavatest erivajadustest nagu liikumisraskused, kuni nähtamatuteni nagu vaegkuulmine jms. Eri kohtlemist vajavad ka väikeste lastega pered ja vanurid.

Veebiseminaril võeti fookusesse järgnevad teemad:

  • Milliseid meetmeid tuleks rakendada, et ka autota liiklevad inimesed jõuaksid maanteedest kaugemal asuvatesse sihtkohtadesse (külad, metsas paiknevad majutuskohad, väiketalud, väiksemad saared)? Kuidas tagada suurte maanteede ja asulate transpordiühendus väiksemate kohtade ja nende vaatamisväärsustega?
  • Kuidas näevad teenusepakkujad ja ettevõtjad täna ligipääsetavuse olukorda Eestis? Kas ja mida peaks muutma?
  • Kuidas saavad erinevad ettevõtted ligipääsetavuse osas koostööd teha?
  • Kuidas saab kohalik omavalitsus kaasa aidata ligipääsetavuse võimaluste tekitamise osas?
  • Kuidas vähendada ökoloogilist jalajälge? Alternatiivsed lahendused?
  • Kuidas parandada merelist ligipääsetavust erinevate Eesti saarte ja sadamate vahel?
  • Millised on head lahendused erivajadustega turistide jaoks (vankrid, ratastoolid, füüsiline ja kerge vaimne puue)?

Paneeldiskussioonis osalesid AS Saarte Liinid väikesadamate allüksuse juht Jaanus Jürivete, City Bike omanik ja rattagiid Toomas Lelov, Haapsalu linnapea Urmas Sukles, jõetrammi „Caroline“ Narva toomise eestvedaja ja reeder Kaspar Eisel. Inspiratsiooniseminari rahastati läbi Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Inspiratsiooniseminari järelvaatamine SIIN.

Lisainfo:

Karmen Paju

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna
sihtkohtade koostööprojekti juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
www.heak.ee

Loe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri