24.09.2021 Uudised

Kas Sinu ettevõttel on turvalisuse märgis juba olemas?

Turvalisuse märgis on kliendi kaasamine

Covid-19 kriis on põhjalikult muutnud külastajate käitumise suundumusi, turismisektori taastumiseks on ülioluline mõelda, kuidas nutikalt tegutseda ja uutes oludes teadlikke reisijaid kaasata. Üheks heaks võimaluseks usalduse loomisel on tarbijamärgise kasutuselevõtt.

Eestis kasutusel olevat tarbijamärgist „Siin on turvaline“ saavad taotleda kõik vastutustundlikud majutus- ja toitlustusasutused, muuseumid ja turismiatraktsioonid, konverentsi- ja seminaripaigad ning sündmused, mis kinnitavad, et täidavad kõiki Terviseameti poolt ette nähtud juhiseid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Eesmärk on suurendada külastaja usaldust turismiteenuste pakkujate vastu.

Mida näitab märgis „Siin on turvaline?“

 • töötajad ei tule haigustunnustega tööle;
 • töötajad desinfitseerivad järjepidevalt käsi ja hoiavad puhtust;
 • töötajad informeerivad kõiki külastajaid COVID-19 käitumisjuhistest;
 • siseruumides saavad teenindajad ja külalised hoida distantsi;
 • desinfitseerimisvahendid on kõigile kättesaadavad;
 • töötajad jälgivad külalisi ning vajadusel saadavad haigustunnustega inimese koju;
 • pinnad, millega haigussümptomitega inimene kokku puutus, puhastatakse hoolikalt;
 • seal ei müüda joobetunnustega inimestele alkoholi ning liigjoobes isikul palutakse lahkuda;
 • siseruume õhutatakse pidevalt.

Kuna märgise annab välja piirkonda esindav turismiarendamise ühendus, võivad sildid üle Eesti visuaalselt erineda, sõnum nendel on aga ühtne: „Siin on turvaline“ või „Covid-19 Safe & Clean“.

Märgise kasutamise juhised leiad oma maakonna turismiarendusorganisatsiooni kodulehelt:

TALLINN    HARJUMAA    RAPLAMAA    LÄÄNEMAA

Miks on kasulik omada tarbijamärgist „Siin on turvaline“

Hea tahte kokkuleppega liitunutel on mitmeid eeliseid teiste ettevõtete seas kuna EAS turismiarenduskeskus ja sihtkohad eelistavad oma tegevustesse kaasamisel märgisega ettevõtjaid ning need on turundustegevuses esikohal. Märgisega ettevõtted on eelistatud:

 • edastades regulaarselt infot rahvusvaheliselt reisikorraldajatele ja välismeediale,
 • turundades Eestit kui turvalist sihtkohta kolme Soome suunal sõitva laevafirma kanalites,
 • esitledes Eesti tootepakkumist Visit Estonia kontaktüritustel eri riikides, samuti Visit Estonia enda korraldatud üritustel,
 • korraldades kampaaniaid nii siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt,
 • turundades regulaarselt Visit Estonia sotsiaalmeediakanalites (Facebook, Isntagram jt), mille jälgijaskond ulatub poole miljonini: teeme perioodiliselt „Getting ready for you“ postitusi koostöös sihtkohtadega, kus teemaks on nii piirkonna võlud kui ka tegevused Covid-19 viiruse leviku tõkestamiseks,
 • kuvades pakkumusi puhkaeestis.ee ja visitestonia.com veebilehel, paigutades turvalisusmärgisega ettevõtted otsingus ettepoole,
 • saates eri keeltes (eesti, inglise, soome, vene) välja uudiskirju lõpptarbijatele.

Hea tahte kokkuleppega liitumine ja tingimuste täitmine põhineb ettevõtte enesehindamisel ja vastutustundlikkusel. Juba märgise omandanud ettevõtjaid teavitame, et alates 16.septembrist 2021 uuenesid kokkuleppe tingimused. Uued liitujad liituvad juba uute tingimustega.

Kõigile turvalise teenindus- ja töökeskkonna tagamisel lasub vastutus ka kliendil – järgime terviseameti juhiseid ja käitume vastutustundlikult!

Loe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri