18.04.2022 Uudised

Disainmõtlemine turismis ning toote ja teenuse arenduses, universaalse disaini põhimõtted ja nende rakendamine

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna sihtkohtade arendamise koostööprojekti raames toimus 11. aprillil koostöös Turundusproff OÜga turismiettevõtjate inspiratsiooniseminar teemal „Disainmõtlemine turismis ning toote ja teenuse arenduses, universaalse disaini põhimõtted ja nende rakendamine.“ Avasõnad ütles Turundusproff OÜ tegevjuht ja seminari moderaator Anu-Mall Naarits. Seminaril käsitleti universaalse disaini põhimõtteid turismivaldkonna erinevates sektorites. Veebiseminari eesmärk oli leida kitsaskohtadele lahendusi ja rääkida pikaajalisest mõjust universaalse disaini kasutamisel.

Veebiseminaril võeti fookusesse järgnevad teemad:

  • Milline on disainmõtlemise/ universaalse disaini pilt hetkel maailmas?
  • Millised on need muudatused, mis on tehtud ja mille suunas pürgitakse?
  • Millele tuleb tähelepanu pöörata universaalse disaini kasutamisel?
  • Kuidas tagada universaalne ligipääsetavus? (sise- ja välisruumides, tänavatel, transpordivahendites jne)
  • Kuidas mõjutab universaaldisain erinevaid sektoreid – majutusasutused, restoranid, giidid, transport, infrastruktuuri arendust (kohalik omavalitsus – terviserajad, bussijaamad jne).
  • Pikaaegne mõju ja kasulikkus universaalsel disainil?
  • Kas universaalse disaini kasutamine on kulukas ja sel põhjusel kardetakse teha muudatusi?

Paneeldiskussioonis osalesid:

Daniel Kotsjuba, vabakutseline graafiline disainer. Daniel keskendus kõiki kaasavale ehk kõigi ühiskonna gruppidega arvestavale disainile. Olles ise sihtrühma kui ka disaineri rollis, oskas ta välja tuua kitsaskohti eriti just ligipääsetavuse osas. Ta on osalenud “Cities for All – Tallinn for All” Tallinna ühistranspordi arendamise projektis ja kujundanud ning aidanud koostada “Kõiki kaasava elukeskkonna juhendmaterjali”.

Veronika Valk-Siska, Kultuuriministeeriumi arhitektuuri ja disaininõunik. Ta on arhitekt, keda iseloomustavad hea keskkonnatunnetus, kirevad värvitoonid, mängulised lahendused ning kohaspetsiifilisus. Tema töödes sekkuvad keskkonda, arhitektuuri, kunsti ning ruumilise agentsuse lõikumispunktid.

Urmas Dresen, SA Eesti Meremuuseumi juht ja ajaloolane. Eesti Meremuuseumi osaks olev Paks Margareeta pälvis Eesti Turismi- ja Reisifirmade liidu konkursil Aasta turismiobjekti tiitli. Tunnustuse tõi ennekõike uuendatud ekspositsioon, mis on olnud eeskujuks nii Eestis kui ka Euroopas.

Inspiratsiooniseminari rahastati läbi Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Inspiratsiooniseminari järelvaatamine: Disainmõtlemine turismis ning toote ja teenuse arenduses, universaalse disaini põhimõtted ja nende rakendamine.

Lisainfo:

Karmen Paju

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna
sihtkohtade koostööprojekti juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
www.heak.ee

Loe lisaks

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_posts')}

Uudised

Uudiskiri