Eesmärke seades tuleb arvestada, et ülemaailmne koroonapandeemia on küll taandunud kuid rahvusvahelist turismiäri räsivad endiselt piirangud ja eelarvamused seoses Ukraina sõja ja majandusliku ebakindlusega.

Seetõttu peame optimistlike ootuste asemel olema ka lähiaastatel valmis tegelema uute väljakutsetega ning kujundama tulevikuvisioonid vastavalt hetkel väljajoonistunud trendidele. Tuginedes 2023. aastaks kättesaadavatele andmetele, analüüsidele ja prognoosidele, on olulisemateks neist:

  • Reisimise piirkonnad on muutunud. Turismi taastumine algas lähinaabritest, kes eelistavad külastada tuttavaid „atraktiivseid lemmiksihtkohti“.
  • Siseturismil on oluline roll välisturismi kompenseerimisel. Seetõttu on turismiga seotud infoväli võrdselt oluline nii kohalike elanike kui turistide jaoks.
  • Reisi planeerimise ja ette ostmise aeg lüheneb. Reisiotsuste tegemisel lähtutakse järjest enam viimase hetke infost ja olukorrast.
  • Digikanalitest saadud info on reisiotsuse tegemisel järjest suurem. Eelnevatel perioodidel domineerinud inimeselt inimesele soovituste olulisus on vähenemas.
  • Alaline ühenduses olemine. Külastajat iseloomustab järjest enam alaline ühenduses olemine, konkurentsis püsimiseks ei saa enam sotsiaalmeedias turundamisest mööda vaadata. Lisaks müügitulemuste parandamisele suurendavad sotsiaalmeedia keskkonnad külastatavust ja külastajate lojaalsust ka pikemaajaliselt.

  • Kestlikkus ja vastutustundlik turism tähtsustub. Piirkonna atraktiivsuse kasv sõltub pikas perspektiivis järjest rohkem sellest, kuidas hoolitakse reisisihtkohas looduskeskkonnast ning mil moel on loodud side kohalike elanike ja kultuuriga.
  • Sihtgrupid muutuvad. Turismi taastumine ei ole ühtlane ning osad valdkonnad ei pruugi taastuda endisele tasemele (vanemaealiste sihtgruppide bussireisid, kruiisiturism, äriturism). Samas on valdkondi, mille toibumine on paremini prognoositav (pere- ja hobiturism). Kasvab nooremate külastajate osakaal, väheneb grupi- ja suureneb individuaalturism.
  • Turvalisus. Oluliseks kriteeriumiks sihtkoha valikul pandeemiajärgselt on saanud turvalisus.

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.