Millest alustada?

  • Too esile oma pinna eelised. On selleks asukoht, suurus või hubasus, lihtsalt ligipääsetavus, looduskaunis keskkond, privaatsus, toitlustusvõimalused, erinevad toidueelistused ja välistused, sisekujunduse neutraalsus või omapärasus, kommunikatsioonid või nende puudumine. Kõik sõltub sellest, kuidas ja kellele oma teenuse suunad.
  • Kodulehel ja sotsiaalmeedias panusta kvaliteetsetesse fotodesse või videopostitustesse, mis aitavad luua meelolu ja rõhutada sobilikke detaile ning tuua esile potentsiaalse kliendi jaoks olulisi eeliseid.  
  • Vasta kiiresti, märka päringute detaile ja vajadusel täpsusta vajadusi
  • Kliendid eeldavad, et teenuse kvaliteet on võrdne vastamise kiiruse ja selgusega.
  • Iga klient on erinev ja nii võivad erinevad asjaolud osutuda tema jaoks olulisemaks.
  • Püüa end panna tellija kingadesse ja anna endast parim. Ole lahke ja viisakas ning mitte liiga familiaarne, kuid ära pelga täpsustada küsimusi, mis võivad kliendi jaoks olla lõpptulemusena määrava tähtsusega.

Mõõtmed ja mahutavus, istekohtade arv ja tüüp

Ruumi suurus peab vastama oodatud osalejate arvule. Liiga suur ruum hajutab atmosfääri ja tekitab kõleda tunda, teisalt puupüsti täis olev ruum muutub loengu või töötoa kontekstis kiiresti umbselt ebamugavaks.

Too esile ruutmeetrid ja istekohtade arv, täpsusta, kas tegu on toolide, pinkide, kott-toolide, istepatjade vms. Kas ruumi on võimalik istekohtade ümbertõstmisega lihtsalt rühmatööks kohandada? Kas ruum võimaldab interaktsiooni ja õppimist?

Tehnilised vahendid, varustus

Projektor ja suur ekraan, kvaliteetne WiFi-ühendus, helisüsteem ja vajalikud liidesed erinevate arvutite projektoriga ühendamiseks on alati väärt esile toomist. Ka valge tahvel, suur pabertahvel ja töökorras vildikad on tihtilugu oma mõtete edasiandmiseks seminari läbiviija jaoks üliolulised.

Ligipääsetavus ja mugavused

Kas maja ees on piisavalt parkimiskohti või kus on parim parkida? Kas seminariruumide lähedal on tualettruumid? Kas ruumid on ligipääsetavad ka liikumispuudega inimesele?

Toitlustusvõimalused

Kas ruumides saab pakkuda toitlustust või serveerida kohale toodud toitu? Kas kohapeal on tee ja kohvi keetmise võimalus? Kui jah, siis millise kvaliteedi ja võimalustega on kohvimasin? Kohaliku menüü pakkumisel too välja ka hinnavahemik.

Ruumide valgustus

Kui ruumides on loomulik looduslik valgus, siis on see suur eelis. Ka kvaliteetsele kunstvalgusele tasub tähelepanu pöörata ja jälgida, et see ei pimestaks ekraane ega segaks esitlusi. Samuti ruumide pimendamisvõimalustele.

Õhuringlus ja kliimaseade 

Pikemate ürituste korral on kvaliteetne õhuringlus väga oluline, et osalejad ärksad püsiksid ja suudaksid kuuldule-nähtule keskenduda. Vajadusel tuleb hankida lisaks kliimaseadmeid, nt kui üritus toimub talvel õues või suvise leitsaku ajal siseruumides.

Majutusvõimalused

Kui ettevõtte soovib pärast koolitust kollektiivselt aega veeta, kas on võimalik öömajale jääda? Kui jah, siis millised on tingimused?

Looduskeskkond ja kultuur

Mis toimub siseruumidest väljaspool? Kas pärast üritust on võimalik kvaliteetaega veeta ka lähikonnas? 

Arvesta trendidega

Sõltuvalt grupiliikmete vanusest, valdkonna huvidest, rahvusest vms võta arvesse tänaseid trende nagu kestlikkus ja keskkonnahoid, toidu kvaliteet või eelistused ning hinnatundlikkuse vahemik.

Küsimus: "Kuidas Sa enda poolt pakutud teenusega ise rahule jääksid?" aitab kvaliteeti ja kuvandisse eesmärgipäraselt panustada.

Vaata ka seminariruume maakondades: Harjumaal, Läänemaal, Raplamaal.

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.