Turisminõukoda on Eesti turismi osapooli esindav koda, mis tegeleb turismivaldkonna strateegilise planeerimise, elluviimise seiramise ja turismipoliitika kujundamisega. Turisminõukoda juhib majandus- ja tööstusminister ning liikmeteks on: 

  • MKM majanduse ja innovatsiooni asekantsler, turisminõukoja asejuht;
  • MKM turismivaldkonna juht;
  • Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse turismi fookusvaldkonnajuht; 
  • MTÜ Eesti Hotellide ja Restoranide Liit esindaja;
  • MTÜ Eesti Spaaliit esindaja;
  • MTÜ Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit esindaja;
  • MTÜ Eesti Maaturism esindaja;
  • MTÜ Eesti Konverentsibüroo esindaja;
  • MTÜ Eesti Suuratraktsioonide Liit esindaja; 
  • Tallinna linnavalitsuse esindaja; 
  • Tartu linnavalitsuse esindaja; 
  • Harjumaa, Läänemaa, Raplamaa DMO esindaja;
  • Kesk-Eesti DMO esindaja;
  • Lõuna-Eesti DMO esindaja;
  • Pärnumaa DMO esindaja;
  • Saarte DMO esindaja;
  • Virumaad DMO esindaja
  • AS Tallinna Lennujaam esindaja
  • AS Tallinna Sadam esindaja;
  • AS Tallink Grupi esindaja;

Turisminõukoja ülesanded on:

  • „Turismi pikk vaade 2025-2035“ ja selle rakendamiseks kinnitatud  tegevuskavade elluviimise jälgimine ja arutelu ning vajadusel ettepanekute esitamine ministrile heakskiitmiseks; 
  • täiendavate turismivaldkonna arenguks oluliste küsimuste tõstatamine ja lahenduste arutelu.

Turisminõukoja liikme ülesandeks on nõukoja töös oma organisatsiooni seisukohti ja sisendit koondada ja esitada, aruteludes osaleda ning tagada teda liikmeks määranud organisatsiooni teadlikkus nõukoja koosolekutel toimunud aruteludest ja tulemustest.

Harjumaa, Läänemaa ja Raplamaa esindaja turisminõukojas on DMO juht Karmen Paju.

Vaata ka: 

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618 info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.