Jalgrattaga ümber Läänemere!

9150 km on jalgrattamarsruudi pikkus ümber Läänemere, tuntud ka kui Eurovelo 10. See on nagu 10 000 tükiga pusle. Aga kehtib põhimõte, et kui tervet rehkendust teha ei jõua, tee pool.

Kui paljud ratturid on kogupikkuses distantsi läbimiseks võimelised? Kui palju rattureid selle ette võtavad? Neid ei ole palju, enamus neist ei ole ka kohalike ettevõtjate jaoks potentsiaalsed kliendid. Nad on iseseisvad ja ökonoomsed.

Bike Across the Baltic (BAB) on rahvusvaheline projekt, mille raames leitakse parimad toimivad mudelid jalgrattaturstide teenindamiseks kohalikul tasandil. Projekt kestab kuni 2025.a. sügiseni. Projekti partneriteks on Soome, Rootsi, Poola ja Eesti organisatsioonid ja ettevõtjad.  

Projekti üldine eesmärk on meelitada rohkem jalgrattureid Läänemere piirkonda. Millise lõigu jalgrattur just valib oma matkaks Läänemere ääres, sõltub paljudest asjaoludest. Proovime olemasolevad takistused kaardistada ja võimalusel ka kõrvaldada. Teeme ära oma kodutöö ja oleme juba 2024. aasta suvehooajaks valmis.


Eesti partneri, City Bike OÜ, eesmärk on leida toimivad mudelid ja praktikad Eesti marsruudi jaoks. See on Eurovelo 10 lõik Tallinna ja Ikla vahel:

  • Jalgrattasõbralike majutuste võrgustik (cyclists welcome) nõuded, reklaam ja elluviimine. 2024.a. testime ja 2025.a. täiemahuline käivitamine.
  • Jalgratturile suunatud informatsiooni kogumine, töötlemine ja jagamine. Näiteks ühistranspordi kasutamine koos rattaga.
    Koordineeritud info leidmine ja koondamine on oluline piirkonna reklaamimisel ning juba siia jõudnud ratturite turvatunde tagamisel. Väljundiks praktilised artiklid, blogipostitused, aktiivne info jagamine Sotsiaalmeedia kanalites.
  • Soovitatud marsruudid ja tugi: GPX file ja navigatsioon koos vaatamisväärsustega. Marsruut, kus on vaatamisväärsused, kus on kohalikud ärid ja majutused. Hetkel on Eurovelo 10 hooldus natuke hooletusse jäetud aga üheskoos ehk saame selle taas heasse korda.
  • Kuidas toimivad Soome ja Rootsi jalgrattaorganisatsioonid ja mis on Eestisse võimalik üle kanda ja mis teha meil esmaste sammudena. Huviliste koondamine ja info jagamine.
  • Kuidas müüa rohkem vajalikke teenuseid jalgratturitele? Olgu nendeks kohv ja pirukas, lisaöö koos tegevusega, näiteks kaluriga merele minek või käsitöövõtted või saunaõhtu koos kohalike traditsioonidega…

Täiendav info: https://interreg-baltic.eu/project/bab/ 

Projekti kontaktisik Eestis: Toomas Lelov, Citybike citybike.ee 


SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.