Veebikoolitus: ChatGPT kasutamine digiturunduses 1. osa

12.09.2024
10.00-12.00
Hea turismiettevõtja Harju-, Rapla- ja Läänemaal!

Kas soovid oma ettevõtte turundustegevusel appi võtta tehisaru (AI) ja soovid teada, mida-miks-kuidas seda teha?

Koolituse viib läbi AI-teemades kogenud koolitaja Reigo Kimmel. Reigo on lõpetanud TTÜ haldusjuhtimise bakalureuseõppe ning jätkanud magistriõpinguid Balti Filmi- ja Meediakooli ristmeedia õppesuunal. Videoproduktsiooni kogemust on ta sündmuste korraldajana saanud rahvusvahelistes ettevõtetes (Drum & Louder, Baltic Event) ning on üle 10 aasta pakkunud ka videote ja otseülekannete tootmisteenust. Reigo eestvedamisel tegi Eesti Rahvusringhääling oma esimese YouTube otseülekande 2014. aasta XXVI üldlaulupeost „Aja puudutus. Puudutuse aeg.“

Reigo korraldas 2008. aastal ühe turundusprojekti raames Eestis, Lätis ja Leedus üheksa päevaga üle 150 muusikavideo tootmise. Kuigi videod said internetis kokku üle miljoni vaatamise, hindas produtsendi rollis olnud Reigo, et oleks saanud paremini. Sellest kogemusest inspireerituna tekkis tal mõte hakata ettevõtetele ja organisatsioonidele pakkuma YouTube koolitusi ja produktsiooniteenust.

2023. aastal sisenes Reigo tehisaru maailma ja on katsetanud sadu erinevad tasuta ja tasulisi AI lahendusi ning ka neid teadmisi ja kogemusi oma koolituste käigus jaganud suurematele ja väiksematele ettevõtetele ning riigiasutustele.

Kahe veebikoolitusel jooksul käsitletavad teemad:
  • Tehisintellekti olemus, masinõpe ja suured keelemudelid - nende olemus ning näiteid igapäevaelust
  • Tehisintellektil põhinevad assistendid. Ülevaade ChatGPT eri versioonidest ja teistest analoogsetest töövahenditest (näiteks Google Gemini, Microsoft Copilot). Eri assistentide võimekus, tugevused ja nõrkused. Soovitused kasutajatele
  • ChatGPT kasutamine igapäevastes turundustegevustes 
  • Heade töökäskluste (promtide) andmise reeglid
  • Tekstide koostamine (ideede genereerimine, sotsiaalmeedia postituste tegemine, uudiskirjade ning kampaaniate koostamine. Olemasolevatest tekstidest kokkuvõtete tegemine ja tekstidele täienduste lisamine. Tekstide tõlkimine.
  • Töö piltidega, s.h pildi põhjal (toote)teksti koostamine, teksti põhjal piltide genereerimine)
  • Autoriõigused tehisintellekti poolt loodud sisu osas
  • Tulevikutrendid ja arengusuunad. Kuidas hoida sammu AI arenguga turunduses?
Koolitus on veebis ja on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Ühe mooduli pikkus on 2h ja kaks kohtumist kokku 4h. *Koolitusest võib osa võtta ka vaid ühel korral, kuid tervikliku ülevaate saamiseks soovitame siiski mõlemast päevast osa võtta. 

Salvestus on järelvaadatav SIIN ja materjalid koondatud SIIN

Kontakt: Anneliis Jool, anneliis@heak.ee , tel. 5271634
Tegevust kaasrahastab Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Sirge 2, Tallinn 10618
info@heak.ee

Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.